logo
logo

Get in touch

Awesome Image Awesome Image

Marketing Sociálne siete July 31, 2023

Online novinky – júl 2023

Written by Dominika

comments 0

Aj tentokrát vám prinášame súhrn najnovších noviniek a inovácií, ktoré formovali online marketing počas tohto mesiaca. Zo zaujímavých zmien na sociálnych sieťach a nových trendoch v obsahovom marketingu až po pokroky v digitálnom reklamnom priestore – máme pre vás aktuálny mix informácií, ktorý vás určite nadchne. Prečítajte si o rozšírení možností na TikToku, ére X na platforme, ktorú sme kedysi poznali ako Twitter a zistite aké boli najpoužívanejšie emotikony v roku 2023. Pozrime sa teda spoločne na to, čo priniesol júl v online marketingu!


FACEBOOK

Facebook zavádza nové nástroje pre tvorcov Reels

Vytváranie Reels je teraz hračka. S novým, bohatým výberom šablón, ktoré teraz ponúka Facebook, získavate možnosť vytvárať zábavné, trendy videá s ľahkosťou. Prispôsobiť a upravovať  obsah je rýchlejšie a jednoduchšie vďaka novému spojenému editačnému oknu, ktoré umožňuje pracovať so zvukom, hudbou a textom na jednom mieste.

A to nie je všetko! Pre tvorcov živých vysielaní je tu nová funkcia “Clips to Reels”, ktorá automaticky vytvorí Reels z najlepších momentov zo živých vysielaní. 

https://www.facebook.com/creators/helping-creators-find-success-on-facebook


Meta spúšťa novú sociálnu sieť – Threads

Nová aplikácia Threads od spoločnosti Meta je aktívna iba chvíľku, no už stihla pokoriť rekord v dosiahnutí 100 miliónov používateľov. Meta sa logicky snažila replikovať zážitok z Twitteru. Vlákna sú rovnako prezentované v hlavnom informačnom kanáli (s množstvom odporúčaného obsahu na začiatku) a na každú aktualizáciu môžete odpovedať, zdieľať a odpovedať na ňu. Vlákna v Threads môžu byť až 500 znakov dlhé a plné odkazov, fotografií a videí. To znamená, že si môžete vo svojich príspevkoch užívať maximálnu slobodu a kreativitu.

Threads je tiež krásne vyladená s možnosťami prepnutia medzi svetlým a tmavým režimom podľa osobných preferencií. A to nie je všetko! Meta pracuje na aj pridávaní nových funkcií, ako sú hlasové poznámky a reakcie na príspevky.


INSTAGRAM

Instagram testuje automatické označovanie produktov v Stories

Vďaka automatickej detekcii produktov z prepojeného katalógu značky sa v príspevkoch Stories zvýraznia relevantné značky produktov. To znamená, že teraz bude ešte jednoduchšie nájsť a nakúpiť veci, ktoré vás zaujmú.

A to nie je všetko! Instagram sa snaží urobiť nákupy v aplikácii čo najpohodlnejšie a prístupné pre všetkých.

Takže čo to znamená pre vás? Nové trendy, obľúbené produkty a jednoduché nakupovanie – a to všetko v rámci Instagramu.


Instagram vylepšuje šablóny pre tvorbu Reels

Nový a vylepšený prehliadač šablón umožní jednoducho vyhľadávať a používať trendy formáty, ktoré vám pomôžu vyniknúť na Instagrame. Vďaka kategóriám “Odporúčané” a “Trendy” budete v obraze o tom, čo je práve IN.

Instagram tiež vylepšil aj plynulosť úpravy šablón. Keď teraz vytvoríte Reelsko, zvuk, klipy, efekty a dokonca aj text a prechody sa automaticky pridajú. To vám ušetrí čas a umožní sa sústrediť na to, čo je skutočne dôležité – vašu tvorivosť!

http://l.ptagroup.sk/reels-template fbclid=IwAR0TqhUpl0INTgxewU7Qz067WMfGKlN329xEf5l9eK1cQurwp519uMNZHWA


Instagram experimentuje s radom generatívnych AI prvkov

Generatívna umelá inteligencia sa valí na Instagram! 🤖

Otvorte dvere svetu neobmedzených možností, pretože nové generatívne nástroje AI vás zavedú do úplne nových sfér kreativity.

Načo by ste sa mali trápiť s čítaním dlhých správ, keď vám AI môže všetko zhrnúť v jednom prehľadnom súhrne? Navyše, nový chatbot vám pomôže s novými nápadmi a odpoveďami takmer na všetko.

Vyskúšať si budeme môcť vizuálne nálepky AI, ktoré sa vytvárajú na základe vašich textových výziev, zabaviť sa pri tvorbe vlastných grafík priamo vo svojich príspevkoch, vytvárať nové pozadia a nahradzovať časti obrázkov.

Zatiaľ nevieme, kedy presne budú tieto funkcie sprístupnené pre všetkých, no jedno je isté – zábava začne čoskoro! 🚀💫

http://l.ptagroup.sk/generative-ai-elements?fbclid=IwAR3tdeDTr4ST7H8I825s5YDV-nJRpWjaSZBI4lea3p-CqzwgWyiV-W-dr1Q


TIKTOK

TikTok pridáva textové príspevky

Pozor, milovníci TikToku!  Prichádza nová forma obsahu, ktorá otvára dvere k nekonečnej kreativite – textové príspevky! Áno, dobre ste počuli, literatúra sa vracia do sveta videí a krátkych klipov.

Odteraz môžete vyjadrovať svoje myšlienky, príbehy a básne priamo na celú obrazovku TikToku. Textové príspevky sa budp dať doplniť nálepkami a ďalšími efektmi.

Staňte sa básnikom novej éry TikToku a zapojte sa do prúdu slovnej tvorby!

https://www.socialmediatoday.com/news/tiktok-adds-text-based-posts-expand-your-content-options/688821/


TWITTER / X

Začína sa nová éra X

Oficiálne vstupujeme do novej éry X! Twitter mení svoju identitu a odteraz bude známy ako “X”. Elon Musk, kreatívny génius za touto zmenou tvrdí, že ide len o dočasné opatrenie na budovanie značky.

Nové logo sa pomaly ale isto, nahradí ikonu modrého vtáčika za moderný “X”.

Spolu s nadšením však prichádza aj kritika. Niektorí sa obávajú, že táto zmena sa uskutočňuje príliš rýchlo a neplánuje sa do detailov. Elon Musk je známy tým, že tlačí svoje tímy k ťažko dosiahnuteľným cieľom, čo môže priniesť nezrelosť nových nápadov. Avšak predchádzajúci manažment Twitteru išiel naopak príliš opatrne a stagnácia ich brzdila.

Teraz sme svedkami experimentovania s novými nápadmi, ako dlhé články, predplatné pre tvorcov a ďalšie. 

https://www.socialmediatoday.com/news/the-x-era-gets-underway-the-app-formerly-known-as-twitter/688814/


ZAUJÍMAVOSTI

Najpoužívanejšie emotikony v roku 2023

Najobľúbenejšie emotikony roka 2023 odhalené! 🤩🙌 Desiaty ročník Svetového dňa emotikonov a spoločnosť Emojipedia priniesla nový zoznam top 10 emotikonov, ktoré ovládli naše správy tento rok.

Výhrou roka je vlajka Argentíny, ktorá sa po úspechu ich futbalového tímu na Majstrovstvách sveta dostala do popredia. Ako nováčik sa medzi top 10 prebojovali aj emotikony z Veľkonočného ostrova.

Zatiaľ čo niektorí možno kedysi zatvárali oči pred čarom emoji, neodolateľnosť týchto malých, kreslených postavičiek nás prekonala. Niekedy je jednoduchšie poslať emoji ako písať dlhý text, no nie? 😄

Na horizonte už vidíme aj nové emotikony, ktoré prídu ešte tento rok. Od fénixa a horizontálne kývajúcej hlavy po limetku!  

https://www.socialmediatoday.com/news/emojipedia-shares-most-used-emojis-2023-world-emoji-day/688143/

 

Nech žijú smajlíci! ☺️💖

Tags :