logo
logo

Get in touch

Awesome Image Awesome Image

Marketing December 6, 2016

Online novinky – čo priniesol november 2016

Written by Viliam

comments 0

November je za nami a my sme opäť bližšie k Vianociam. Predtým si ale opäť prečítajte náš prehľad noviniek v digitálnom svete z uplynulého mesiaca. Na svoje si prišli najmä mobily.

 

Budeme nakupovať na Instagrame?

Náš prehľad otvárame Instagramom, ktorý 7. novembra začal testovať sériu nových funkcionalít, ktoré umožnia propagovať a predávať produkty priamo v aplikácii. Samozrejme treba dbať na povahu tejto sociálnej siete, výhodu budú mať produkty s krásnymi a kvalitnými produktovými fotografiami.

 

Ďalšie nové rozšírenie v Google reklamách

Predávate svoj produkt prostredníctvom iných obchodov? Pridajte si do reklám v AdWords na nich odkaz! Google je v poslednej dobe posadnutý rozšíreniami reklám a po rozšírení o cenu a správu prichádza tzv. „affiliate location extension“.

 

Váš blog budete môcť jednoducho prekladať

online novinky wordpress

Potešia sa aj blogeri a majitelia stránok na WordPresse. Ten v spolupráci s Google Translate pridal možnosť rozšírenia o widget, ktorý preloží obsah stránky do 103 jazykov. Všetci dobre vieme, že Google Translate nie je úplne dokonalý nástroj, stále však umožní lepší zásah medzinárodného publika, ktoré nehovorí jazykom vašich stránok.

 

Facebook pomôže s hľadaním wi-fi

online novinky facebook wifi

Boli ste už v situácii, kedy ste sa potrebovali dostať na internet, nemali ste žiadne dáta a tak ste len blúdili ulicami a hľadali nejaký free hotspot? Facebook sa vám v takýchto situáciách bude snažiť pomôcť. Vyvíja novú aplikáciu Find Wi-Fi, ktorá vám na mape nájde najbližší voľný hotspot. Celkom pochopiteľný nápad od Facebooku, nechcú predsa prísť o svojho verného užívateľa 🙂

 

Whatsapp videohovory pre všetkých

online novinky whatsapp videohovor

WhatsApp pridáva ďalšiu funkcionalitu. Po úspešnom beta teste sa môžeme tešiť na videohovory.

 

Facebook meral trošku nakrivo

Ostaneme ešte pri najväčšej sociálnej sieti a pri tom, že nikto nie je dokonalý. Facebook totiž zistil, že sa trošku prepočítaval pri údajoch o organickom dosahu príspevkov. Nepočítal totiž s užívateľmi, ktorí príspevok videli opakovane a počítal ich ako nových užívateľov. Skutočný organický reach tak pravdepodobne klesne o 33% pri 7-dňovom časovom okne a až o 55% pri 28-dňovom okne.

 

Hráme sa na Messengeri

online novinky hry na facebooku

A mobilnou novinkou sa aj rozlúčime. V augustovom vydaní noviniek sme vám priniesli info, že Facebook sa viac ponára do sveta hier a v spolupráci Unity Technologies plánujú globálny vývoj nových herných možností. A v novembri prichádza ďalšia herná novinka. Facebook spúšťa ako test v 30 krajinách HTML5 hry pre iOS a Android pod názvom Instant Games. Po úspešnom teste by sme mali dočkať globálneho vypustenia.

 

Ináč ako to ide? Darčeky nakúpené? Koľko percent darčekov bude z online nákupov? Určite dosť 🙂 Tak teda opäť o mesiac so silvestrovským špeciálom.

 

Tags :